کوثر گرافیک

آموزش محو نمودن یک تصویر بر روی تصویری دیگر در فوتوشاپ » کوثر گرافیک

۶ تیر ۱۳۹۶

 

نرم افزار فوتوشاپ دارای تکنیک های مختلفی در زمینه ی ایجاد تغییر بر روی عکس های مختلف می باشد . در این آموزش به شما خواهیم آموخت که چگونه یک تصویر را بر روی تصویری دیگر محو کنید .

گام ۱ :

دو عکس از اینترنت و یا فایل های شخصی خود که فکر می کنید به خوبی با هم فولد می شوند را انتخاب کنید . هر دو عکس را در فوتوشاپ باز کنید و سپس آنها را از طریق کپی و چسباندن کنار هم قرار دهید . اینکار را می توانید توسط کلیدهای میانبر Ctrl + C برای کپی و Ctrl + V برای چسباندن انجام دهید .
 
گام ۲ :

روی عکسی که کپی کرده اید یک لایه ی mask اضافه کنید به این ترتیب که کافیست روی آیکون add layer mask در قسمت پایین باکس لایه ها ( همانطور که در شکل نشان داده شده ) کلیک کنید . در ضمن توجه داشته باشید که قبل از هرچیزی رنگ تصویر پس زمینه را روی سفید تنظیم کنید .
 
گام ۳ :

روی لایه ی mask متعلق به تصویری که جابه جا کرده اید کلیک کنید . سپس ابزار gradient را انتخاب کنید و با حرکت دادن موس به سمت چپ و راست می بینید که تصویر محو خواهد شد .
 
گام ۴ :

کار شما پس تایید نهایی عملیات gradient بر روی لایه ی mask به پایان رسیده است . مگر آنکه بخواهید ویرایش های دیگری را نیز روی آن اعمال کنید .
 
گام ۵ :

پایان کار .