کوثر گرافیک

ایجاد یک افکت فتوشاپی زیبا برای پس زمینه » کوثر گرافیک

۳۱ شهریور ۱۳۹۶

 برای ایجاد افکت خود تصویری را در اندازه های دلخواه ایجاد کنید

برای رنگ کاغذ از کد رنگ #CDBDA7 استفاده کنید. میتوانید با سطل رنگ و یا کلید Alt+Backspace رنگ رو زمینه را روی صفحه بریزید. کاربران مک میدانند که بجای backspace باید از کلید Del استفاده کنند.

 

 
 
گام ۲: افزودن نویز به کاغذ

همانطور که در آموزش های ایجاد بافت توضیح دادیم یکی از فیلتر های کاربردی در ایجاد یک بافت فیلتر نویز است. دستور Filters > Noise > Add noise را اجرا کرده و تنظیمات را بصورت زیر قرار دهید:

Amount=2.5

Gaussian=checked

Monochromatic=checked

 

 

 
گام ۳: ایجاد جلوه پاره شدن به کاغذ

ابزار براش را بردارید و براشی که لبه های کاملا مشخص داشته باشد انتخاب کنید . که اصطلاحا به آن Hard می گویند. حالا یک ماسک ایجاد کنید و با رنگی مشکی لبه های کاغذ را به حالت پاره شده در بیاورید.

 

 
 
گام ۴: سوزاندن حواشی کاغذ

برای این افکت ما از ابزار Burn استفاده کرده ایم . پیشنهاد می کنم ابتدا با کلید Ctrl+J از لایه یک کپی تهیه کنید. و سپس کپی را بسوزانید . سپس میتوانید نواحی اطراف ناحیه سوخته شده را در لایه ای جدید با رنگی تیره تر پر کرده و نوع ترکیبی multiply را انتخاب کنید. اگر جلوه سوختگی شما بیش از حد اشباع شده است میتوانید از Smart filter و فیلتر Blur استفاده کنید.

 

 

 

فونت های ایران نستعلیق ، شکسته و دیما شکسته را میتوانید رایگان دانلود کرده و با هر کدام از آنها متنی را وارد کنید. بعد از وارد کردن متن به آن یک ماسک لایه بدهید و برخی قسمت ها را محو تر کنید، به این ترتیب جلوه کار بسیار طبیعی خواهد شد.