کوثر گرافیک

تعلیم طراحی بروشور مختص فست فود | دانلود ابزار فتوشاپ

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

۰

تعلیم فتوشاپ CS6 / مدرسه مجازی کوثر گرافیک

خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱:۵۲ ب.ظ توسط زهرا خالقی

در این بخش از سایت سیتی گراف مطلبی با عنوان تعلیم طراحی بروشور مختص فست فود نیز قرار داده ایم.بروشور همچون دیگر انواع موارد تبلیغاتی ، به یک مفهوم و محتوا نیاز دارد که به هم پیوند بخورند. بروشور براساس نوع طرح می تواند ساده تک رنگ، سه لتی ساده باانجام گرفت که بر روی یک قسمت کاغذ سفید چاپ انجام گرفته هست تا طرح های چهار یا پنج رنگ پیشرفته که بر کاغذهای گلاسه یا گران قیمت چاپ می شوند. شکل اندازه بروشور زیاد متفاوت هست . رایج ترین بروشورها معمولاً سه لتی و با ابعاد ۲۷×۲۱ سانتیمتر هست و یا چهار لتی ۳۵×۲۱ سانتی متر. برخی از بروشور ها از قطع بولتن یعنی یک لتی ۴۲×۲۷ سانتیمتر هستفاده می شود زیرا باید هشدارات را زیاد از هشداراتی که در قطع هستاندارد جای می گیرد، در خود جای دهد.


شیوه های تا زدن بروشور بخشی از فرآیند طراحی بروشور هست . حاشیه ها و لته ها باید به نحوی سامان یابند که تایمی تا میخورد، طرح کلی و اندازه ها همچنان حفظ شود. در بروشورهای سه لتی ، باید سه ستون با فاصله ستون هایی به اندازه یک سانتی متر یا دوبرابر پهنایی حاشیه باانجام گرفت. ضروری هست که پیش از شروع طراحی ، یک ماکت ساده از بروشور تهیه کنیم. بدین ترتیب میزان هشداراتی که باید در هر لت جای گیرد مشخص می شود .در این مقاله فقط قسمت داخلی طراحی می شود .

۱٫ یک صفحه با ابعاد ۲۷×۲۱ سانتیمتر با رزولوشن ۳۰۰ ایجاد کنید .

۲٫ ابتدا باید خطهایی که برای تا زدن هستفاده می شود را ایجاد کنیم .
۲٫۱ . عدد ۲۷ را تقسیم بر ۳ کنید . شما می توانید حاشیه وسط را افزایش در نظر بگیرید ولی من ترجیح میدهم هر ۳ کادر باهم یک اندازه باانجام گرفت .
۲٫۲٫ حالا از منوی View گزینه New Guide را انتخاب کـــرده و در کادر باز انجام گرفته عدد ۹cm را وارد و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .
۲٫۳ یکبار دیگر راه بالا را دنبال کـــرده ولی اینبار عدد ۱۸ را وارد کنید .
۲٫۴٫ سپس باید یک حاشیه نیم سانتیمتری در کنار هر دو خط ۹ و ۱۸ برای متن در نظر بگیریم . یعنی به طور ساده باید ۴ خط دیگر با ابعاد ۸٫۵ سانتیمتر / ۹٫۵ سانتیمتر / ۱۷٫۵ سانتیمتر و ۱۸٫۵ سانتیمتر ایجاد کنیم .

۳٫ دو حاشیه نیم سانتی برای بالا و پایین و دو حاشیه هم برای طرف چپ و رهست ایجاد میکنم . برای بالا و پایین کادر باید گزینه Horizontal را انتخاب کنید.

۴٫ محل تا زدن مشخص انجام گرفت . دقت داشته باشید که باید متن و تصویر ها شما دقیق بین خطوط قرار بگیرد .
۴٫۱٫ابزار سطل رنگ را انتخاب کـــرده و با درصد رنگی ۰۱۴۷۱۵ صفحه را به رنگ سبز در بیاورید .

۵٫ ابزار Rectangle Tool را انتخاب کـــرده و سه کادر همانند تصویر زیر بکشید . بهتر هست هر سه کادر را همانند تصویر زیر ترسیم کنید و برای تغییر رنگ هر کدام بر روی لایه کادر کشیده انجام گرفته دابل کلیک کـــرده و تنظیمات مشخص انجام گرفته را تغییر بدهید . درصد رنگی کادر کشیده انجام گرفته حیاتی نیست زیرا در ادامه باید رنگهای پیش فرض تغییر کند.

۶٫ بر روی لایه نخست دابل کلیک کـــرده و تنظیمات پیش فرض را همانند تصویر زیر تغییر بدهید .

کادر وسط / سایه را توسط دو تصویر بالا برای دو کادر بعدی به صورت یکسان تکرار کنید

حالا در این مرحله کم کم باید تصویر ها و متن را در کادرها قرار بدهیم . تصویر ها Fast food را می توانید از اینترنت دانلود و به دلخواه بر روی تصویر قرار بدهید یا از طریق فایل PSD تعلیم که در انتها قرار داده ام هستفاده کنید . من ابتدا وسط بروشور را سر وسامان میدهم تا شکل کلی دستم بیاید . دقت داشته باشید که به هیچ متن های تایپ انجام گرفته صحیح نمی باانجام گرفت و فقط دلیل هستفاده از نوشته ها برای درک بهتر مخاطبان می باانجام گرفت .

فونت هستفاده انجام گرفته B yekan / B Esfehan
درصد رنگی عنوان dfd9c4
درصد رنگی متن پایین صفحه edd685
درصد رنگی متن بالای صفحه ۲۸۲۴۱۸
اندازه فونت آزاد

حالا کادر سمت چپ . در قسمتی که مشاهده می کنید منوی غذا قرار دارد . ابتدا تعداد تصویر را قرار میدهم سپس از سایت عطاویچ یکسری توضیحات در جاهای مشخص انجام گرفته وارد میکنم .ابتدا یک کادر با ابزار Rectangle Tool بکشید و بر روی لایه کشیده انجام گرفته دابل کلیک کـــرده تا تنظیمات پنجره Layer Style نمایش داده شود . سپس رنگ پیش فرض را تغییر بدهید . بعد از انجام اینکار ۵ کپی از لایه ایجاد انجام گرفته با هستفاده از کلید Ctrl+J بگیرید .

فونت هستفاده انجام گرفته B yekan / B Esfehan

رنگ عنوان :۶۰۳e11
رنگ توضیحات : ۲d1f11
رنگ قیمت : ۸c4614

تصویر ها یگسری غذا هم از اینترنت دانلود و در محل مشخص قار داده ام که شما می توانید از طریق فایل PSD تعلیم به آن دسترسی داشته باشید

ما قسمت پایانی و سمت رهست کادر نمایش داده انجام گرفته در این بخش هم مثل دو قسمت دیگر بدون هیچ حساسیتی یک یا دو تصویر همراه با یکسری توضیحات قرار میدهم. نوع فونت تنظیمات بالا . درصد رنگی هم همینطور . من از تصویر ها سایت عطاویچ نیز هستفاده کـــرده ام لوگو عطاویچ از سایت اصلی کپی برداری انجام گرفته هست .

منبع: آسارایان

 

 

کوثر گرافیک

برچسب‌هاتعلیم طراحی, تعلیم فتوشاپ, تعلیم های ویژه ی کوثر گرافیک, بروشور, بروشور سه لتی, بروشور فس فود, سیتی گراف, کوثر گرافیک, طراحی بروشور, طراحی بروشور در فتوشاپ, فست فود