کوثر گرافیک

تعلیم طراحی پوستر Graphic در فتوشاپ | دانلود ابزار فتوشاپ

۲۵ خرداد ۱۳۹۶

۰

تعلیم فتوشاپ CS6 / مدرسه مجازی کوثر گرافیک

خرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۵ ب.ظ توسط زهرا خالقی

مطلبی که امروز سیتی گراف برای شما در نظر گرفته هست تعلیم طراحی پوستر Graphic در فتوشاپ می باانجام گرفت.علاقه مندانی که با ابزار Pen مشکل دارند می توانند ازاین مقاله تعلیمی به عنوان یک فایل تمرینی نیکو و کاربردی هستفاده کنند . هر کجای تمرین که نتوانستید طرح مورد نظر را شبیه سازی کنید بهتر هست فایل تمرینی را از پایان مقاله دانلود کـــرده و وارد فتوشاپ کنید . سپس از روی طرح شروع به کشیدن کادر مورد نظر نمایید .

۱٫ فتوشاپ بنده ورژن CS5 می باانجام گرفت . یک سند با ابعاد ۹۰۰×۶۰۰ از طریق منوی File < New ایجاد کنید .

۲٫ بر روی لایه فایلی که به عنوان یک صفحه جدید باز کـــرده اید دابل کلیک کـــرده و تنظیمات مشخص انجام گرفته را تغییر بدهید .

۳٫ بر روی لایه کلیک رهست کنید و گزینه Rasterize Layer Style را انتخاب کنید .

۴٫ از منوی Filter > Filter Gallery را انتخاب کـــرده و تنظیمات مشخص انجام گرفته در تصویر زیر را تغییر بدهید .

۵٫ ابزار Pen Tool را انتخاب کـــرده و مرحله به مرحله کادری که من ترسیم میکنم را شما بکشید. برای انحنا دادن به خطوط هم باید از ابزار Convert Point Tool هستفاده کنید .

دقت داشته باشید که ممکن هست برای بار نخست موفق به کشیدن کادر نشوید ولی با تعدادبار تمرین به سادگی می توانید به نتیجه برسید .

۶٫ بر روی کادر کشیده انجام گرفته دابل کلیک کـــرده و تنظیمات پیش فرض را همانند تصویر زیر تغییر بدهید

۷٫ ابزار Elipse Tool را انتخاب کـــرده و با ضخامت ۳ Pt دو دایره همانند تصویر زیر بکشید .

۸٫ با ابزار Pen Tool یک خط با ضخامت ۲ptبکشید .

۱۹٫ هر سه لایه را با پایین نگه داشتن کلید Ctrl انتخاب کـــرده و کلیدهای Ctrl + E را بفشارید تا هر سه لایه تبدیل به یک لایه شود . سپس با هستفاده از کلید Alt بر روی کیبورد از روی آیکون FX شکلی که کشیده ایم یک کپی بگیرید و بر روی لایه عینک رها کنید .دقت داشته باشید که ابتدا بر روی هر سه لایه باید کلیک رهست کـــرده و گزینه Rasterize layer را انتخاب کنید .

۱۰٫ در مرحله بعدی نوبت به ایجاد سایه میرسد . بر روی لایه کادر اصلی دابل کلیک کـــرده و تنظیمات پیش فرض را تغییر بدهید .

۱۱٫ در مرحله آخر یکسری توضیحات در پایین شکل کشیده انجام گرفته تایپ میکنم که از نظر مفهومی صحیح نمی باانجام گرفت و افزایش میخواهم محل قرارگیری متن را در پوستر متوجه شوید . رنگبندی و نوع فون به خود شما بستگی دارد ولی می توانید از فونت فارسی دست نویس هستفاده کنید

منبع: آسارایان

 

کوثر گرافیک

برچسب‌هاتعلیم طراحی, تعلیم طراحی در فتوشاپ, تعلیم فتوشاپ, براش طراحي پوستر, پوستر, پوستر فیلم, ساخت پوستر, ساخت پوستر رایگان, طراحی, طراحی پوستر, فتوشاپ