کوثر گرافیک

دوره آموزشی Adobe Photoshop » کوثر گرافیک

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

 

آموزش فتوشاپ : در کنار برنامه Acrobat Reader ، برنامه فتوشاپ از پر طرفدارترین نرم افزارهای کمپانی Adobe محسوب می شود که در رشته ها و گرایش های مختلف هنر ، معماری و عکاسی کاربرد های فراوانی دارد . این برنامه بنا بر سهولت دسترسی در کشور ما نیز جزو پرکاربردترین نرم افزارها قرار دارد که حتی افراد غیر حرفه ای و ناآشنا با کامپیوتر نیز بارها نام آنرا شنیده و از کاربردهای آن اطلاع دارند .
اساس کار برنامه فتوشاپ پیکسل محور می باشد و می توان گفت بیشترین استفاده را دربین رقیبان خود جهت ویرایش و طراحی مبتنی بر پیکسل دارد . حمایت این برنامه از دنیای عکس و عکاسی نیز عاملی جهت پیشرفت و محبوبیت آن شده است و بنابراین طیف وسیعی از کاربران به دنبال آموزش فتوشاپ در مسیر کاربردهای حرفه ای و نیمه حرفه ای خود هستند . از سویی دیگر نیز کمپانی های ارائه دهنده آموزش فتوشاپ با تهیه و توزیع فیلم ، انواع وب سایت آموزش ای ، کتاب و نرم افزارهای چندرسانه ای وارد بازار گرم و پرسود آموزشی در فتوشاپ می شوند .
در فتوشاپ آموزش بنا بر گستردگی و کاربردهای متنوعی که در مقایسه با سایر نرم افزارهای هم گروه خود دارد ، دسته بندی های گوناگونی وجود دارد . در اینجا دوره آموزش فتوشاپ به دو قسمت آموزش مقدماتی و آموزش پیشرفته تقسیم می گردد . در این دوره ها علاوه بر آشنایی با ابزارهای مختلف برنامه , به صورت پروژه محور با مقوله های مختلف مطرح شده ، همچون تصحیح رنگ و نور  ، فیلترها و پلاگین های محبوب ، ویرایش و آموزش رتوش و ترمیم عکس ، اصول ساخت عکس HDR ، کار با فرمت خام عکس و تسلط بر Camera Raw و سایر موارد پرداخته می شود .
تمرکز بر ابزارهای متعدد نرم افزار فتوشاپ و همچنین آشنایی کامل با پالت لایه های فتوشاپ در دوره مقدماتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . آشنایی با روشهای به کارگیری متون و بلاک های متی در زبان فارسی و لاتین ، لایه های تنظیمی رنگ و نور و همچنین بکارگیری فیلترهای پیشفرض نرم افزار ، قسمتی دیگر از دوره فتوشاپ مقدماتی است . در دوره فتوشاپ پیشرفته تمرکز بیشتری بر روی اصلاح عکس و فرآیند Post-Processing ، کار با فرمت های خام و آموزش های ساخت کامپوزیت عکس صورت میپذیرد . آشنایی و استفاده از افکت های پلاگین های معتبر و محبوب در فتوشاپ از مزیتهای این دوره از آموزش فتوشاپ می باشد .
آموزش فتوشاپ

در طول بیش از یک دهه ، شاهد ورود نسخه های جدیدی از این برنامه به دنیای دیجیتال بوده ایم و در هر نسخه ، فتوشاپ کاربران خود را با ارائه ابزارهای جدید شگفت زده کرده است  . بنابراین بحث و مطرح کردن عبارت ” آموزش کامل فتوشاپ ” در مورد کاربران عادی ، کمی دور از دسترس باشد .  از اینرو دوره های پیشنهادی گروه تبلیغاتی زیگفا با تمرکز بر ارائه تجربیات و دانسته های مورد نیاز برای ورود به بازار کار شکل میگیرند و از آموزش مطالبی همچون خلق فضای سه بعدی در فتوشاپ ، که در عین زیبایی و قدرت ، کاربرد کمی دارند پرهیز می نماید .
مباحث و آموزشهای دوره مقدماتی فتوشاپ
– بررسی و آشنایی کلی با محیط نرم افزار فتوشاپ
– معرفی قابلیت های جدید در Adobe Photoshop CS6  و Adobe Photoshop CC
– آشنایی اولیه با تعاریف پایه شامل پیکسل ، رزولوشن و …
– معرفی نوار ابزار و آشنایی با کاربردهای هریک از ابزار
– آشنایی با انواع فرمتهای رایج و نحوه وارد کردن تصاویر در فتوشاپ
– بررسی پالت های مختلف موجود در فتوشاپ
– تعاریف مربوط به مدهای رنگی RGB و CMYK و کاربردهای آنها
– مفاهیم رنگ ، رنگ پس زمینه و پیش زمینه ، انتخاب رنگ . پالت های Color و Swatch
– معرفی پالت لایه ها ، ساخت و گروه بندی لایه های جدید و مدیریت آن
– آشنایی با ابزار Pen و مجموعه ابزارهای زیرمجموعه آن ، ایجاد اشکال برداری و ویرایش آنها
– آشنایی با ماسک لایه و ماسک برداری در لایه و چگونگی به کارگیری آنها
– تعاریف مربوط به حالت های آمیختگی ( Blending Modes ) ، ماهیت و چگونگی استفاده از آنها
– معرفی ابزار قلمو (Brush) , ساخت قلمو و شخصی سازی قلمو به وسیله پالت مربوط
– آشنایی جامع با فیلترهای پیشفرض فتوشاپ و ادغام آنها در جهت ایجاد افکت های هنری
– آموزشهای مربوط به تنظیمات و تصحیح نور و رنگ در فتوشاپ
– به کارگیری لایه های تنظیمی در جهت ویرایش non-destructive روی عکس
– تعامل فتوشاپ با نرم افزارهای دیگر و نحوه ورود و خروجی گرفتن به سایر برنامه های گرافیکی
– ابزار تایپ ، آموزش افکت متن ، به کارگیری و تنظیمات موثر در تایپوگرافی لاتین و زبان فارسی
– ادغام و به کارگیری عکسهای مختلف در جهت تولید عکس پانوراما
– نحوه به کارگیری پروژه ها و فایلهای لایه باز