کوثر گرافیک

معرفی ۵ ابزار ۳D Model در فتوشاپ | دانلود ابزار فتوشاپ

۵ تیر ۱۳۹۶

۰

تعلیم فتوشاپ CS6 / مدرسه مجازی کوثر گرافیک

تیر ۴, ۱۳۹۶ در ۲:۱۷ ق.ظ توسط زهرا خالقی

در این بخش از سایت سیتی گراف می پردازیم به معرفی ۵ ابزار ۳D Model در فتوشاپ پس با ما همراه باشید.بعد از اینکه متن یا شکلی را در فتوشاپ سه بعدی می کنید در سمت رهست نوار ابزار بالای صفحه ۵ ابزار فعال می شود . این ۵ ابزار با نام ۳D Model در بین طراحان شناخته انجام گرفته هستند . به ترتیب از سمت رهست به چپ این ابزارها با عنوان Rotate the 3D Object ( چرخیدن شی) . Roll the 3D Object ( گردش شی) Drag the 3D Object ( انتخاب شی ) Slide the 3D Object (تغییر مقیاس شی در وسط صفحه)

Scale the 3D Object نامگذاری می شوند. این ابزارها افزایش برای حرکت دادن و چرخش اشکال یا متن یا هر چیزی که در وسط صفحه قرار دارد به کار میروند . در ادامه به ترتیب هر کدام از ۵ ابزار را یکبار انتخاب می کنیم تا دقیق متوجه شویم که چه تغییراتی بر روی طرح اعمال می شود . دقت داشته باشید که برای انجام پروژه های جدید ابتدا باید با پایان منوها و کاربرد آنها ابتدا آشنا شوید و بعد از آن به دنبال تمرین های حرفه ای بروید .

۱٫ من یک صفحه جدید از منوی File > New ایجاد میکنم و با هستفاده از ابزار تایپ یک متن دلخواه در وسط کادر می نویسم .

۲٫ از منوی ۳D گزینه New 3D Extrusion from Selected layer را انتخاب کنید .

۳٫ بالای صفحه سمت رهست ۵ ابزار وجود دارد . ابزار نخست Rotate the 3D Object ( چرخیدن شی) می باانجام گرفت . با هستفاده از این ابزار می توانید شی سه بعدی ار از همه حالت مشاهده کنید . کافیست با موس صفحه رادرگ و در جهات مختلف حرکت بدهید .

۴٫ دومین ابزار Roll the 3D Object ( گردش شی) می باانجام گرفت . همانطور که از نام ایرن ابزار مشخص هست شما می توانید شی را به حالت ۳۶۰ درجه حول محور یک نقطه بچرخانید .

۵٫ برای انتخاب اشیا در صفحه از Drag the 3D Object ( انتخاب شی ) هستفاده می شود . این ابزار نه چرخشی دارد نه زاویه ای برای شما اعمال می کند . فقط کنم می کند که یک شی را انتخاب کـــرده و درست در جای خودش قرار بدهید .

۶٫ ابزار Slide the 3D Object برای حرکت دادن شی در جهت افقی و عمودی هستفاده می شود .

۷٫ از ابزار Scale the 3D Object برای تغییر سایز شی سه بعدی هستفاده می شود .

منبع: آسارایان

 

کوثر گرافیک

برچسب‌ها۳D model, photoshop, تعلیم فتوشاپ, تعلیم های ویژه ی کوثر گرافیک, ابزار, ابزار فتوشاپ, ابزار مدل, سیتی گراف, کوثر گرافیک, طراحی با فتوشاپ, فتوشاپ