کوثر گرافیک

نحوه ساخت یک قاب گرافیکی با ابزار براش | دانلود ابزار فتوشاپ

۴ خرداد ۱۳۹۶

۰

آموزش فتوشاپ CS6 / مدرسه مجازی کوثر گرافیک

خرداد ۳, ۱۳۹۶ در ۵:۱۵ ب.ظ توسط زهرا خالقی

در این بخش از سایت میپردازیم به نحوه ساخت یک قاب گرافیکی با ابزار براش.ابزار براش یکی از پر کاربردترین ابزارها در فتوشاپ می باشد که تقریبا در تمام تمرین ها از آن استفاده می شود . Brush جدا از کاربرد ترسیم کردن با استفاده از قلم های مختلف ، برای محو کردن بخش هایی از کار که نیاز به دقت بالا دارد نیز مورد استفاده قرار می گیرد . در ادامه با استفاده از قلمو براش یک پس زمینه ایجاد کرده و یک عکس را پشت قلم کشیده شده قرار میدهم تا به صورت یک قاب در بیاید .

۱٫ یک صفحه با ابعاد ۱۰۸۰×۱۹۲۰ با رزولوشن ۷۲ ایجاد کنید .

۲٫ بر روی منوی Adjustment کلیک کرده و گزینه Gradient را انتخاب کنید . تنظیمات را همانند تصویر زیر تغییر بدهید .

۳٫ در این مرحله از یک قلم براش استفاده کرده ام که می توانید از این قسمت دانلود کنید . یک لایه جدید ایجاد کرده و از قلم دانلود شده همانند تصویر زیر وسط صفحه استفاده کنید .من تقریبا از تمام قلم ها استفاده میکنم و هر کدام را یکبار بکار میبرم. به تصویر زیر دقت کنید .

۴٫در مرحله بعدی تصویر خانم را با کلیک راست کردن بر روی عکس و انتخاب گزینه SAVE AS بر روی کامپیوتر ذخیره کرده و وارد فتوشاپ کنید .

۵٫ تصویر دانلود شده را بالای لایه قلم براش قرار بدهید . بر روی لایه تصویر کلیک راست کرده و گزینه Create clipping mask را انتخاب کنید .

۶٫ شما می توانید با استفاده از ابزار Move tool و فشردن کلیدهای Ctrl+T ابعاد تصویر را کوچک یا بزرگتر کنید . از قلمو براش نیز میتوانید برای بزرگ کردن حاشیه استفاده کنید .بر روی لایه قلم براش دابل کلیک کرده و تنظیمات پیش فرض پنجره Layer Style را تغییر بدهید .

منبع: آسارایان

کوثر گرافیک

برچسب‌هاbrush, ابزار براش, پس زمینه, دانلود, عکس, فتوشاپ, قاب گرافیکی, قاب گرافیکی در فتوشاپ, قلم Brush, قلمو براش, کامپیوتر